Gå till huvudinnehållet Gå till huvudmenyn

IVAs kansli och medarbetare

Taket på entrén på Grev Turegatan

Kungl. Ingenjörsvetenskapsakademien (IVA)

Besöksadress
Grev Turegatan 16, Stockholm - Hitta hit (karta)

Postadress
Box 5073, 102 42 Stockholm

Faktureringsadress
Fakturera oss helst digitalt - läs mer här

Telefon 08-791 29 00

E-post info@iva.se

Organisationsnummer 262000-1160

Behandling av personuppgifter - se IVAs integritetspolicy

Visselblåsarfunktion - larma om missförhållanden utan att riskera att råka illa ut här.

Vd-stab

Fredrik Hörstedt
Michael Jacob
Ingrid Jansson
Monica Krutmeijer

Externa relationer

Elin Elliot

Externa relationer

Chef Externa relationer

0761 - 12 03 22

elin.elliot@iva.se

Ida Akbar

Externa relationer

Koordinator

0700 - 82 61 29

ida.akbar@iva.se

Anna Carlsson

Externa relationer

Projektledare

0720 - 70 15 55

anna.carlsson@iva.se

Anders Gezelius

Externa relationer

Projektledare Mentor4innovation

0707 - 29 64 04

anders.gezelius@iva.se

Frida Olander

Externa relationer

Projektledare Prins Daniels Fellowship

0731 - 41 84 97

frida.olander@iva.se

Maria Rindeskär

Externa relationer

Projektledare

0707 - 91 93 79

maria.rindeskar@iva.se

Kommunikation

Ann Brunnberg
Per Andersson
Karin Berg
Kristoffer Gunnartz
Sofia Yngwe

Digital strateg, Webbansvarig

0720 - 77 52 63

sofia.yngwe@iva.se

Entreprenörskap

Jenny Forsén

Entreprenörskap

Koordinator

0738 - 68 14 78

jenny.forsen@iva.se

Hannes Helander

Entreprenörskap

Projektledare

0704 – 40 07 70

hannes.helander@iva.se

Hampus Lindh

Entreprenörskap

Projektledare

0705 - 66 26 96

hampus.lindh@iva.se

Nathalie Modig

Entreprenörskap

Koordinator

0765 - 29 09 92

nathalie.modig@iva.se

Malin Mohr

Entreprenörskap

Projektledare

0736 - 35 93 50

Malin.Mohr@iva.se

Maria Saker

Entreprenörskap

Projektledare

08-791 29 65

maria.saker@iva.se

Monica Sannerblom

Entreprenörskap

Koordinator

0709-40 58 30

monica.sannerblom@iva.se

Helene Thorgrimsson

Entreprenörskap

Koordinator

0720 - 77 43 31

helene.thorgrimsson@iva.se

Gustaf Wahlström

Entreprenörskap

Koordinator

0702 - 95 94 24

gustaf.wahlstrom@iva.se

Kompetensförsörjning

Helena Gyrulf

Kompetensförsörjning

Enhetschef

0707- 86 72 02

helena.gyrulf@iva.se

Charlotta Elmgren

Kompetensförsörjning

Projektledare

0720 - 70 19 94

charlotta.elmgren@iva.se

Caroline Ingvarsson

Kompetensförsörjning

Projektledare

0764 -95 60 36

caroline.ingvarsson@iva.se

Caroline Martnell

Kompetensförsörjning

Koordinator

0735 - 99 08 64

caroline.martnell@iva.se

Teknik och ekonomi

Staffan Eriksson

Teknik och ekonomi

Enhetschef

0705 - 51 07 07

staffan.eriksson@iva.se

Karin Byman

Teknik och ekonomi

Projektledare

0705 - 74 70 72

karin.byman@iva.se

Per Hjertén

Teknik och ekonomi

Projektledare

0737 - 12 32 86

per.hjerten@iva.se

Eva Lagerblad

Teknik och ekonomi

Koordinator

0709-48 06 80

eva.lagerblad@iva.se

Pia Linghede

Teknik och ekonomi

Projektledare

0720 - 76 28 12

pia.linghede@iva.se

Emelie Nord

Teknik och ekonomi

Koordinator

0720-77 43 43

emelie.nord@iva.se

Linda Olsson

Teknik och ekonomi

Projektledare

0706 - 67 93 12

linda.olsson@iva.se

Jan Westberg

Teknik och ekonomi

Projektledare

0704 - 58 44 91

jan.westberg@iva.se

Tekniksprånget

Helena Lind

Tekniksprånget

Verksamhetschef

0720 - 70 54 42

helena.lind@iva.se

Johanna Andersson

Tekniksprånget

Koordinator

0760- 69 96 48

johanna.andersson@iva.se

Ulrika Berner

Tekniksprånget

Client Relationship Manager

08-791 29 78

ulrika.berner@iva.se

Sarah Bixo

Tekniksprånget

Client Relationship Manager

0705 - 49 54 16

sarah.bixo@iva.se

Linus Brandin

Tekniksprånget

Client Relationship Manager

0720 - 77 59 87

linus.brandin@iva.se

Ylva Bäckström

Tekniksprånget

Client Relationship Manager

08-791 30 35

ylva.backstrom@iva.se

Louise Forsberg

Tekniksprånget

Client Relationship Manager

08-791 30 01

louise.forsberg@iva.se

Mattias Lindberg

Tekniksprånget

Client Relationship Manager

0702 - 05 65 09

mattias.lindberg@iva.se

Saba Mosazghi

Tekniksprånget

Client Relationship Manager

0723 - 34 77 10

saba.mosazghi@iva.se

Kristian Nilsson

Tekniksprånget

Client Relationship Manager

0720 - 77 59 79

kristian.nilsson@iva.se

Mathilde Skånberg

Tekniksprånget

Client Relationship Manager

0765 - 13 07 27

mathilde.skanberg@iva.se

Thommy Tengborg

Tekniksprånget

Kommunikatör

0720 - 77 02 19

thommy.tengborg@iva.se

Chihiro Wemming

Tekniksprånget

Koordinator

0737 - 422725

chihiro.wemming@iva.se

Cim Westin

Tekniksprånget

Client Relationship Manager

0704 - 55 86 61

cim.westin@iva.se

Julia Winblad

Tekniksprånget

Kommunikatör

0720 - 71 02 33

julia.winblad@iva.se

Verksamhetsstöd

Katarina Arneving

Verksamhetsstöd

Enhetschef

0702 - 44 02 70

katarina.arneving@iva.se

Inga Andersson

Verksamhetsstöd

Ekonom

08-791 29 23

inga.andersson@iva.se

Marie Bergström

Verksamhetsstöd

Redovisningsansvarig

08- 791 29 94

marie.bergstrom@iva.se

Lars Fog

Verksamhetsstöd

Senior rådgivare

0705 - 20 57 57

lars.fog@iva.se

Åsa Helmbold

Verksamhetsstöd

HR

08 -791 29 30

asa.helmbold@iva.se

Kristoffer Johansson

Verksamhetsstöd

IT-ansvarig

0720 - 70 67 77

kristoffer.johansson@iva.se

Per Josephsson

Verksamhetsstöd

Vaktmästare

08-791 29 32

per.josephsson@iva.se

Lennart Olsson

Verksamhetsstöd

Fastighetsförvaltare

08-791 29 95

lennart.olsson@iva.se

IVA Konferenscenter

Charlotta Svedberg

IVA Konferenscenter

Konferenschef

08-791 30 02

charlotta.svedberg@iva.se

Fredrik Adamsson

IVA Konferenscenter

Tekniker

08-791 30 00

fredrik.adamsson@iva.se

Ann Clauson

IVA Konferenscenter

Konferensvärdinna

08-791 30 06

ann.clauson@iva.se

Patrik Dalvén

IVA Konferenscenter

Konferensbokning

08-791 30 00

patrik.dalven@iva.se

Anna-Karin Friskopps

IVA Konferenscenter

Konferensbokning

08-791 30 00

anna-karin.friskopps@iva.se

Liselott Fröling

IVA Konferenscenter

Konferensbokning

08-791 30 00

liselott.froling@iva.se

Robert Komakech

IVA Konferenscenter

Tekniker

08-791 30 05

robert.komakech@iva.se

Monica Widh

IVA Konferenscenter

Konferensvärdinna

08-791 30 00

monica.widh@iva.se

Karriär på IVA

Som medarbetare på IVA får du bidra till att främja tekniska och ekonomiska vetenskaper och näringslivets utveckling, till nytta för samhället. Du får också tilllgång till ett brett nationellt och internationellt nätverk, varierande arbetsuppgifter och stora möjligheter till personlig utveckling. Nyfiken? Läs mer om karriärmöjligheterna på IVA.

IVA Konferenscenter

Välkommen till en av Stockholms mest välbesökta mötesplatser för stora och mindre företag för konferenser, bolagsstämmor, middagar och events. Träffas i en kreativ miljö i kombination med lugn och ro – med riktigt bra service och teknik i framkant.

Vill du få vårt nyhetsbrev?

Aktuellt från IVA mailas varannan tisdag och ger dig senaste nytt om vad vi gör - och inbjudningar till alla våra evenemang.